مدرسه – مکتب پلی استیشن گیلبرت Thimbleweed Park

مدرسه – مکتب: پلی استیشن گیلبرت Thimbleweed Park پلی استیشن 4

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعلام نتیجه DNA حجاج مفقودشده در فاجعه‌ منا تا هفته آینده

رییس شرکت حج و زیارت گفت: آزمایش DNA خانواده‌های ۱۱ زائر مفقود شده است فاجعه منا انجام شده است و طبق بیانات وزارت حج و صحه عربستان، نتیجه حدودا یک هفته‌ی دیگر ا

اعلام نتیجه DNA حجاج مفقودشده در فاجعه‌ منا تا هفته آینده

اعلام نتیجه DNA حجاج مفقودشده در فاجعه منا تا هفته آینده

عبارات مهم : ایران

رییس شرکت حج و زیارت گفت: آزمایش DNA خانواده های ۱۱ زائر مفقود شده است فاجعه منا انجام شده است و طبق بیانات وزارت حج و صحه عربستان، نتیجه حدودا یک هفته ی دیگر اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، از جمع ۴۶۱ زائر ایرانی که دو سال پیش در فاجعه منا جان خود را از دست دادند، ۱۱ پیکر هنوز هویت نامعلومی دارند. محل دفن این پیکرها دقیقا مشخص نیست. طبق بیانات آن زمانِ مسؤولان حج کشور، قرار بود عربستان با اطلاع کشورها، خاکسپاری اجساد را انجام دهد، ولی به خاطر شرایط پیکرهای بازمانده از آن فاجعه، سریعا همه آن ها را در قبرستان مکه به خاک سپرد.

اعلام نتیجه DNA حجاج مفقودشده در فاجعه‌ منا تا هفته آینده

سازمان حج و زیارت ایران، آمارهای پراکنده ای از تعداد زائران دفن شده است در قبرستان مکه داده هست، ولی آخرین بار اعلام کرد که از بین زائران دفن شده است در مکه، ۱۱ تن همچنان هویت نامعلومی دارند. شناسایی آن ها همزمان شد با قطع روابط سیاسی با کشور عزیزمان ایران ازسوی عربستان. اکنون بعد از دو سال، جمعی از خانواده های آن شهدا به حج رفته اند تا از این وقت جهت یافتن زائر جا مانده استفاده کنند.

حمید محمدی – رییس شرکت حج و زیارت – راجع به ی پیگیری های صورت گرفته، اظهار کرد: قبلا این عنوان در مذاکره با وزیر حج عربستان مطرح شده است بود، به همین علت عزیزانی که مشخصا مزار شهید آن ها مشخص نیست در این موسم با ما همراه شدند.

رییس شرکت حج و زیارت گفت: آزمایش DNA خانواده‌های ۱۱ زائر مفقود شده است فاجعه منا انجام شده است و طبق بیانات وزارت حج و صحه عربستان، نتیجه حدودا یک هفته‌ی دیگر ا

وی افزود: پیش از ایام تشریق با هماهنگی وزارت حج و صحه عربستان، آزمایش DNA انجام شد که مطابق گفته مقامات سعودی، پاسخ دهی فرایندی حدودا ۱۵ روزه دارد که با در نظرگرفتن این که یک هفته از آزمایش می گذرد، امیدواریم نتیجه سریعتر مشخص شود.

رییس شرکت حج همچنین گفت: در طول مذاکراتی که با وزیر حج عربستان داشتیم، موارد مربوط به فاجعه منا، ریشه یابی آن، دیه شهدا بر اساس قاعده «قتیل الزحام» و همچنین دیه شهدای مسجدالحرام که وعده داده شده است بود، مطرح شده است و مصرانه دنبال خواهد شد. اخیرا در جلسه ای که با وزیر حج عربستان داشتیم، تایید کردند که این مساله را بررسی می کنند و نتیجه های را بعد از موسم حج اعلام خواهند کرد.

واژه های کلیدی: ایران | آزمایش | ایرانی | عربستان | عربستان | قبرستان | عربستان، | فاجعه منا | حج و زیارت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz