مدرسه – مکتب پلی استیشن گیلبرت Thimbleweed Park

مدرسه – مکتب: پلی استیشن گیلبرت Thimbleweed Park پلی استیشن 4

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش وقت بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: زیاد کردن سه ساله وقت بازپرداخت تسهیلات در بافت فرسوده، هم در خصوص وام از صندوق یکم و هم در خصوص اوراق تسهیلات به تصویب شواری

افزایش وقت بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

افزایش وقت بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

عبارات مهم : ایران

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: زیاد کردن سه ساله وقت بازپرداخت تسهیلات در بافت فرسوده، هم در خصوص وام از صندوق یکم و هم در خصوص اوراق تسهیلات به تصویب شواری پول و اعتبار رسیده است.

به گزارش مهر، هوشنگ عشایری در نشست خبری برنامه ملی بازآفرینی شهری گفت: ۶۶ هزار هکتار اراضی شهری در ۵۲۳ شهر با جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون جمعیت دچار جریان بدمسکنی و سکونت در محلات نابسامان هستند که براساس برنامه ششم توسعه، این محلات باید بازآفرینی شوند.

وی حداقل وقت بهسازی هر محله و اجرای برنامه بازآفرینی در آن محله را بین ۱۰ تا ۱۲ سال عنوان و تصریح کرد: در طول این مدت، محلات نشانه باید به میانگین کیفیت زندگی همان شهر دست یابند و اتفاقاتی رخ دهد که منجر به زیاد کردن زیست پذیری در آن محلات شود.

افزایش وقت بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این ۱۳۳۴ محله میانگین رقم مورد نیاز بهسازی در هر مرحله ۹۰ میلیارد تومان است که مشمول بر همه نیازهای روبنایی و زیربنایی اعم از احداث آموزشگاه، ورزشگاه، فضای درمانی، فضای فرهنگی و زیرساخت های شهری مانند آب، فاضلاب و امثال اینهاست. همچنین نوسازی واحدهای مسکونی نیز در این طرح گنجانده شده است و این رقم به ساخت و ساز مسکن نیز تخصیص داده شده است دارد.

وی تصریح کرد: به طور کل بودجه مورد نیاز جهت نوسازی کل محلات نابسامان کشور ۱۲۳ هزار میلیارد تومان است که با توجه به حداکثر وقت اجرای آن هر سال ۲۵ هزار میلیارد تومان باید جهت بهسازی محلات آسیب پذیر تخصیص داده شده است یابد که تأمین این مبلغ از سوی دولت ممکن نیست.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: زیاد کردن سه ساله وقت بازپرداخت تسهیلات در بافت فرسوده، هم در خصوص وام از صندوق یکم و هم در خصوص اوراق تسهیلات به تصویب شواری

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور عزیزمان ایران افزود: قبلاً سه عنصر دولت، شهرداری و بخش شخصی بافت های فرسوده را احیاء می کردند به این صورت که منزل ها را دولت و یا شهرداری از مردم خریداری و تخریب می کردند و بعد از سالها ساخت و ساز، نه تنها محله بهینه نمی شد بلکه کیفیت زندگی جهت ساکنان بدتر نیز می شد چون مدل اقدام اشتباه بود.

عشایری تصریح کرد: همچنین در مدل قبلی رویکرد نوسازی محله فرسوده از اوج به پائین بود و دولت از مرکز جهت ساکنان محل تصمیم گیری می کرد ولی در برنامه تازه بازآفرینی شهری این رویکرد از پائین به اوج بوده و ساکنان محله خواسته های خود را به دولت اعلام کرده و مجری طرح موظف به اجرای خواسته های مردم هست. ضمن اینکه به این سه رکن قبلی تسهیل گر که نهادی است که با حضور خود مردم محله شکل می گیرد، اضافه شده است و رکن بخش شخصی نیز از سازنده صرف به توسعه گر (دیویلوپر) عوض کردن ماهیت داده است.

وی در مورد نقش توسعه گر خاطرنشان کرد: تفاوت توسعه گر با سازنده این است که هم جریان اجتماعی محله را در نظر می گیرد و هم ریسک سرمایه گذاری را محاسبه کرده و سازنده را مجاب به سرمایه گذاری در محله می کند و هم علاوه بر اینکه نظر مردم را اجرا می کند، با حاکم ملی و محلی (دولت و شهرداری) در ارتباط است.

افزایش وقت بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از این رقم هر سال ۲۵ هزار میلیارد تومان سالی ۸ هزار میلیارد تومان را دولت، ۷ هزار میلیارد تومان را شهرداری و ۱۰ هزار میلیارد دیگر را توسعه گر و یا بخش شخصی تأمین می کند. ضمن اینکه در برنامه ملی بازآفرینی شهری ۱۹ شرکت و وزارتخانه به همراه بخش خصوصی، نهادهای عمومی، سمن ها و تشکل های غیر دولتی نیز فعالیت دارند.

وی ادامه داد: نیمی از ۸ هزار میلیارد تومان سهم دولت از محل صندوق توسعه ملی به دو شکل هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی جهت احداث تأسیسات زیربنایی و روبنایی و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی به عنوان وجوه اداره شده است جهت مسکن سازان تخصیص می یابد که این پیشنهاد را هفته گذشته بانک مرکزی پذیرفت و اگر مجلس آن را تصویب کند از محل صندوق توسعه ملی به صورت ریالی به شرکت بازآفرینی شهری کشور عزیزمان ایران تخصیص خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: زیاد کردن سه ساله وقت بازپرداخت تسهیلات در بافت فرسوده، هم در خصوص وام از صندوق یکم و هم در خصوص اوراق تسهیلات به تصویب شواری

عشایری راجع به ۷ هزار میلیارد تومان سهم شهرداری گفت: در سال ۱۳۹۶، شهرداری ۵۲۳ شهر دارای بافت های نابسامان، مبلغ ۵۵ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب داشتند. با توجه به اینکه ۶۰ درصد این بودجه، جاری و ۴۰ درصد عمرانی بود، محاسبه کردیم که در صورتی که ۳۰ درصد از این ۴۰ درصد بودجه عمرانی به برنامه بازآفرینی شهری تخصیص داده شده است یابد آیا که ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور عزیزمان ایران بدمسکن هستند، در نهایت رقم ۱۲ هزار میلیارد تومان به دست می آید که ۵ هزار میلیارد تومان از ۷ هزار میلیارد تومان سهم شهرداری ها هم زیاد هست. بنابراین شهرداری ها می توانند سهم خود تأمین کنند.

وی در خصوص سهم بخش شخصی اظهار داشت: با مذاکراتی که با بخش شخصی داشته ایم، آنها توانایی تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان را جهت ورود به صرفا احداث مسکن می توانند تأمین کنند.

افزایش وقت بازپرداخت تسهیلات صندوق یکم در بافت فرسوده صحت دارد

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، به دستور مدیر جمهور همه دستگاه ها، قرار است اراضی خود را در بافت های نابسامان را به شرکت عمران و بهسازی تحویل دهند که تاکنون با توجه به اینکه شرکت ملی زمین و مسکن تمامی اراضی واقع در محلات نشانه را به اجرای برنامه بازآفرینی شهری تخصیص داده هست، در مجموع ۶۰ هزار مترمربع در سراسر کشور به جز شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران آماده واگذاری به توسعه گر هست. اراضی واقع در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز به دستور مدیر جمهور به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت اجرای این برنامه واگذار می شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور عزیزمان ایران راجع به عوض کردن نام این شرکت تصریح کرد: آخرهای سال گذشته، شرکت عمران و بهسازی شهری کشور عزیزمان ایران در هیئت دولت به شرکت بازآفرینی شهری عوض کردن نام یافت ولی شورای نگهبان ایراد قانونی به این مصوبه گرفت و گفت براساس قانون خدمات شهری هر نهاد جدیدالتأسیس باید پیشوند شرکت، وزارت و یا موسسه اقتصادی داشته باشد که این مصوبه مجددا به هیئت دولت برگشت خورد و در مصوبه جدیدی به شرکت بازآفرینی شهری کشور عزیزمان ایران عوض کردن نام یافت.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون ۳۳ هزار نفر از تسهیلات گیرندگان صندوق بعد انداز مسکن یکم در بافت های فرسوده اقدام به خرید واحد مسکونی کرده اند، خاطرنشان کرد:برنامه تشویقی ما جهت ورود توسعه گر به ساخت و ساز مسکن در محلات هدف، ارائه تخفیفات در هزینه های جانبی است که در مجموع ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه تمام شده است ساخت و ساز در این محلات پائین تر از محلات دیگر خواهد بود که مشمول بر تخفیف در هزینه صدور پروانه ساختمانی، نظارت نظام مهندسی، انشعابات آب و برق و گاز، بیمه کارگر ساختمانی، صدور سند و… و. می شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درخصوص موازی کاری بخش های متفاوت در اجرای برنامه ملی بازآفرینی ملی مشمول بر تعیین مشاور مدیر جمهور در حوزه بازآفرینی شهری، وزارت راه و شهرسازی، ستاد بازآفرینی شهری، ستاد ملی بازآفرینی شهری، شرکت بازآفرینی شهری کشور عزیزمان ایران و معاونت اقتصادی مدیر جمهور گفت: ورود مردها ترکان و نهاوندیان به مرحله ملی بازآفرینی شهری نقطه قوت این برنامه است و هر پیشنهادی که می دهیم با همکاری این دو عضو کابینه بدون آنکه به کمیسیون های تخصصی دولت برود مستقیما در صحن هیئت دولت مطرح می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درخصوص زیاد کردن وقت بازپرداخت وام خرید مسکن در بافت فرسوده از ۱۲ به ۱۵ سال از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم گفت: شورای پول و اعتبار هم با زیاد کردن وقت بازپرداخت وام خرید مسکن در بافت فرسوده از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم موافقت کرده و هم از محل اوراق مسکن؛ ولی از آنجایی که زیاد کردن سه ساله وقت بازپرداخت از محل صندوق یکم هنوز به بانک عامل بانک مسکن اعلام نشده، این مصوبه فعلاً اجرایی نشده است ولی زیاد کردن وقت بازپرداخت از محل اوراق تسهیلات به مسکن ابلاغ شده است و در حال اجرا است ضمن اینکه این زیاد کردن وقت ۳۰ هزار تومان از مبلغ اقساط وام دریافت کنندگان تسهیلات صندوق یکم کم خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | صندوق | برنامه | برنامه | شهرداری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz