مدرسه – مکتب پلی استیشن گیلبرت Thimbleweed Park

مدرسه – مکتب: پلی استیشن گیلبرت Thimbleweed Park پلی استیشن 4

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی استادان و دانشمندان،افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد را مدون کنند / فیروزآبادی در سال87

او كه زماني خواستار مدون شدن افكار احمدي نژاد شده است بود و حتي از رئيس سابق دولت مدال هم گرفته بود، حالا گفته است از باطن او خبر نداشته است! سرلشكر فيروزآبادي،

استادان و دانشمندان،افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد را مدون کنند / فیروزآبادی در سال87

فیروزآبادی در سال87:استادان و دانشمندان،افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد را مدون کنند

عبارات مهم : ايران

او كه زماني خواستار مدون شدن افكار احمدي نژاد شده است بود و حتي از رئيس سابق دولت مدال هم گرفته بود، حالا گفته است از باطن او خبر نداشته است! سرلشكر فيروزآبادي، رئيس سابق ستاد كل نيروهاي مسلح در مصاحبه اي با خبرگزاري فارس كه ويدئوي آن ديروز منتشر شد، گفته است: «حقیقت را باید گفت؛ می گویند مهندس موسوی گفته من از باطن احمدی نژاد خبر داشتم… ولی ما از باطنش خبر نداشتیم…».

استادان و دانشمندان،افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد را مدون کنند / فیروزآبادی در سال87

سیدحسن آقایی فیروزآبادی كه ٢٧ سال رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح بود، در سال ١٣٣٠ در مشهد متولد شد در حالی که خانواده اش اهل یزد بودند. تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در مشهد گذراند و در سال ١٣٥٩ هنگامی که ٢٩ سال داشت، مدرک دکترای دامپزشكي اش را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کرد.

فیروزآبادی از سال ٦٤ به معاونت امور دفاعی نخست وزیری منصوب شد و در هشت سال جنگ نیز مسئولیت هایی نظیر جانشینی نخست وزیر در قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص)، ستاد امداد و درمان جنگ کشور، امور پناهگاه ها و دفاع غیرعامل، پدافند شیمیایی، میکروبی و هسته ای، مهندسی صنعتی جنگ، کمیته ساخت موشک زمین به زمین و… را برعهده گرفت. فیروزآبادی در چهارم مهرماه ٦٨ به فرمان حضرت آیت الله خامنه ای به ریاست ستاد فرماندهی کل قوا منصوب شد. یک سال واندی بعد از انتصاب فیروزآبادی، در تاریخ ٢٥ دی ماه ٧٠، بنا بر فرمان رهبری، «ستاد فرماندهی کل قوا» به «ستاد کل نیروهای مسلح» عوض کردن نام داد…و مدیر این ستاد از شخصیت حقوقی «رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح» مندرج در اصل صد و هفتادوششم قانون اساسی (اصل مربوط به شورای عالی امنیت ملی) برخوردار شد.

او كه زماني خواستار مدون شدن افكار احمدي نژاد شده است بود و حتي از رئيس سابق دولت مدال هم گرفته بود، حالا گفته است از باطن او خبر نداشته است! سرلشكر فيروزآبادي،

چهار سال بعد، در آستانه روز ارتش یعنی در ٢٨ فروردین ٧٤ و در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح با رهبر معظم انقلاب، درجه «سرلشکری» به همراه ٩ سال ارشدیت به حسن فیروزآبادی اعطا شد. او گفته است: «در ابتدا قرار بود من جهت چند سال در این سمت مشغول باشم ولی بعد از ١٥ سال به خاطر بیماری قلبی و کلیوی به حضرت آقا عرض کردم بدنم ضعیف است و ١٠ نفر را جهت این مسئولیت به ایشان معرفی کردم ولی حضرت آقا فرمودند شما هنوز جوانید و باید مقاومت کنید. پنج سال گذشت و نامه ای تنظیم کردم و ١٠ نفر را با کارنامه هایشان خدمت آقا معرفی کردم ولی باز هم ایشان گفتند فعلا شما بمانید». فيروزآبادي تيرماه ٩٥ جاي خود را به سرلشكر باقري داد.

آن روزها با احمدي نژاد

سال ۱۳۸۷ مقارن با اعطاي نشان عالي «استقلال» از سوي احمدي نژاد به فيروزآبادي، او همان وقت خواستار تدوین اندیشه های احمدي نژاد شده است و گفته بود: «افکار و اندیشه های دکتر احمدی نژاد، مدیر جمهور کشورمان دارای جنبه های راهبردی حائز اهمیتی است و لذا وظیفه علما و اندیشمندان و استادان دانشگاه ها و به خاص دانشگاه عالی دفاع ملی است که این افکار را مدون کنند و به غنای علمی کشور بیفزایند. از آنجا که یکی از مبانی مهم ساختار مدیریتی نظام ما در چارچوب حرکت های ارزشی عدالت خواهانه و توجه خاص به قشرهاي آسیب پذیر و محرومین بنا شده است هست، در این قسمت نیز افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد از ظرفیت های بالایی در جهت پیشبرد امور انقلاب برخوردار است و باید به گونه ای طراحی شود که مدیران، برنامه ریزان و سیاست گذاران کشور برنامه های خود را در جهت همین نگاه نو پایه گذاری و هماهنگ کنند».

او يك سال بعد هم از سوي احمدي نژاد، رئيس كميته دائمي پدافند غيرعامل شد. در نامه احمدي نژاد خطاب به او آمده بود: «جناب عالي را كه از سوابق و تجارب ارزنده برخوردار هستيد، به عنوان «نماينده ويژه رئيس جمهور و رئيس كميته دائمي پدافند غيرعامل كشور» منصوب مي نمايم». احمدي نژاد از فيروزآبادي خواسته بود كه گزارش هاي منظم و ادواري به او ارائه كند.

استادان و دانشمندان،افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد را مدون کنند / فیروزآبادی در سال87

فيروزآبادي هم در پاسخ به نامه احمدي نژاد نامه مطول تشكرآميزي نوشت و احمدي نژاد را افتخار ملت ايران ناميد. در نامه او هم آمده بود: «نزديك چهار سال هدايت سكان مديريت عالي اجرائي ايران عزيز، اين كشتي نوربنيان در تلاطم هاي جهان، نشان از رهروي و تلاش صادقانه خستگي ناپذير و خردمندانه حضرت عالي دارد. افتخار ملت مسلمان و انقلابي ايران، دلير فرزانه اي مجاهد و صادقي خدوم است كه افتخار وي جلب رضايت خاطر ولي امر مسلمين و هويت او برخاسته از تأييد ملتي است كه چوناني هم او را لياقت بخشيده و در كنارش طي طريق كرده اند…افتخار ملت شهيدپرور و انقلابي ايران، حمايت از دلاورمردان شجاع و باصلابت است كه همچون بنياني مرصوص، مديريتي راهبردي و قاطعانه را در مسير اعتلاي تمدن پرافتخار كشور ترسيم و تصوير نموده اند و در اجراي آن جوانمردانه و با عمل انقلابي جهاد نموده اند… به يقين جامعه انديشمند و فرهيخته ايراني فراموش نخواهند كرد كه چگونه آن خادم صديق ايران اسلامي در دوره مسئوليت اجرائي خويش، خودباوري و اعتمادبه نفس ملي را بارور ساخته و جوانان دانشمند و خلاق كشور را به توليد قدرت علمي و توسعه فناوري و صنعت در بخش هاي اقتدارآفرين ملي مجدانه پشتيباني كردند».

اين روزها عليه احمدي نژاد

او كه زماني خواستار مدون شدن افكار احمدي نژاد شده است بود و حتي از رئيس سابق دولت مدال هم گرفته بود، حالا گفته است از باطن او خبر نداشته است! سرلشكر فيروزآبادي،

اخيرا حميد بقايي مدعي شده است كه برخي صورت هاي مشهور نظام از احمدي نژاد به عنوان حق شركت در جلسه، سكه هديه گرفته اند. سرلشكر فيروزآبادي هم يكي از اين افراد به ادعاي بقايي بود. حمید بقایی در واكنش به اتهامات قضائی مطرح شده است علیه خود مبنی بر پرداخت «پاداش ها و هدایای خارج از قانون به افراد» از پرداخت پنج سکه طلا به هر یک از مقام های حاضر در جلساتی سخن گفته بود که «در اوج تحریم ها تا پاسی از نصف شب» در ریاست جمهوری تشکیل می شده است است.

حبیب الله جزءخراسانی، ذی حساب نهاد ریاست جمهوری در دوره احمدی نژاد هم، «سندی» را در مورد پرداخت سکه به بعضی مقامات منتشر کرده بود، ولی هفتم آذرماه دفتر فرماندهی کل سپاه ادعای دریافت سکه از سوی آقای جعفری را «مضحک و کاملا کذب» دانسته و اعلام کرد: «معاونت حقوقی سپاه با طرح شکایت رسمی، این تهمت و اقدام خلاف اخلاق را دنبال خواهد نمود».

بهمن ٩٦ سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، مدیر سابق ستاد کل نیروهای مسلح، راجع به احمدي نژاد گفت: «ما نباید احمدی نژاد را از فعالیت سیاسی منع کنیم. او دوبار مدیر جمهور شده است و طبیعی است که دلش می خواهد باز هم مدیر جمهور شود. مگر آقای هاشمی تا آخر عمرش تلاش نمی کرد مدیر جمهور شود؟ آقای هاشمی که هم عاقل تر، سیاس تر و فهیم تر از احمدی نژاد بود. ایشان هم دلش می خواست مدیر جمهور شود. بالاخره این حوزه، اختیارات و امکانات عظیم، میدان بزرگ و مقام بالایی هست. بنابراین هرکسی ممکن است جهت اینکه به اینجا برسد انگیزه داشته باشد… احمدی نژاد با راه اندازی مشایی و نگه داشتن او نشان داد که ولایت مدار نیست. از هنگامی که احمدی نژاد خلاف نظر آقا، مشایی را نگه داشت و بعد رفت در منزل نشست که مسائلش هنوز قابل طرح نیست، پایگاه اجتماعی اش را در بین حزب اللهی ها از دست داد».

استادان و دانشمندان،افکار و اندیشه های راهبردی احمدی نژاد را مدون کنند / فیروزآبادی در سال87

فيروزآبادي در ادامه همين گفت وگوي اخير خود با فارس همچنين گفته است: «در جلسه شورای عالی امنیت ملی من محکم به آقای احمدی نژاد اعتراض کردم که آیا شما رفتید و اجتماع میدان ولیعصر را تشکیل دادید و آن حرف ها را زدید؟ شما که مدیر جمهور شده است بودید، می رفتی می نشستی و کارت را می کردی. آیا مردم را جنبش می کنید؟ این عنوان در شورای عالی امنیت ملی هم مطرح شد، ولی ببینید هر دو طرف آمدند و عداوت را به درون ملت تزریق کردند و این مصیبت کمی نبود. مردها رفتند منزل هایشان ولی مردم در خیابان آواره و ملتهب بودند که رأی ما چه شد؟».

او در ادامه هم گفته است: «… وزرای دور اول او، افراد خوب و کارآمدی بودند. پیشنهادهايی هم که داده شد؛ مثل یارانه و سهام عدالت نشان از برگشت کشور عزیزمان ایران از سیاست لیبرالی به سمت عدالت بود و کارهای بسیار بزرگی بود. البته این دو طرح جهت احمدی نژاد نبود، ولی او پذیرفت که انجام دهد… آقای احمدی نژاد الان سیاستی را اتخاذ کرده و در ظاهر از مشایی فاصله گرفته هست. البته در اینترنت بعضی مواقع با هم هستند، ولی در سفرها و شهرستان ها کمی فاصله گرفته و می خواهد این عنوان را نشان دهد، ولی این را مطمئن باشید که احمدی نژاد و مشایی یک شخصیت در دو مقام هستند».

او همچنين گفته است: «نمی توانستیم به احمدی نژاد شک کنیم. منتها به مشایی خیلی سریع شک کردیم». فیروزآبادی در مورد اعتراضات بعد از اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد گفت: «من البته هیچ وقت دسترسی به اطلاعاتی پیدا نکردم که شخص موسوی، کروبی یا خاتمی از جریان سازماندهی فتنه سبز مطلع بودند. جریان سازماندهی فتنه سبز چیزی غیر از اخلاق و اعتقادات این مردها بود».

او در ادامه گفته است: «ابتدا بگویم که من دقیقا میرحسین موسوی را می شناختم و مواضعش را از قدیم می دانستم و علقه ای هم با او نداشتم و در همان دولت هم که معاون او شدم، به کار خودم مشغول بودم و خیلی پرسشها را هم قبول نداشتم. همه علقه من به آقاست و حتی امام را هم با آقا شناختم. من همان زمانی که معاون میرحسین بودم، نسبت به او موضع داشتم و البته کار خودم را می کردم.

به هرحال در سال ٨٤، مردم از دست دوم خرداد عاصی شده است بودند و آقای هاشمی را هم از بین بردن کردند و باعشق در دور اول به احمدی نژاد رأی دادند. خب حقیقت را باید گفت».

فیروزآبادی در بخش دیگری از مصاحبه راجع به حصر گفت: «در مورد سران فتنه هر حرفی بزنیم، خودش به فتنه کمک می کند. الان وقت صحبت از سران فتنه نیست. آن جلسه هم جلسه شورای عالی امنیت ملی بود و اعضایش هم مشخص است و راجع به حصر هم رأی گرفته شد و افراد صحبت کردند و نوارش هم موجود است که به موقع به تاریخ عرضه می شود و ثوابش هم پیش خداست».

شرق

واژه های کلیدی: ايران | احمدی نژاد | احمدی نژاد | رئيس جمهور | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz